Wspólna praca dla wspólnego dobra

Kolejny raz, zgodnie z tradycją, rodzice, uczniowie klas starszych i nauczyciele pijarskich szkół w Łowiczu przystąpili wspólnie do tworzenia świątecznych palemek.

— Odzew na zaproszenie był tak duży, że trzeba było przygotować dodatkowe miejsce do pracy  opowiada Karolina Małecka-Wojtasiak. Kilkadziesiąt osób wspólnymi siłami przygotowało około 500 palm, do których wykorzystano kilometry wstążek, zielone gałązki barwinka ocalałego od ćmy bukszpanu oraz tysiące bibułowych kwiatów tworzonych w ciągu ostatnich tygodni w domowym zaciszu przez rodziców oraz dziadków i na lekcjach plastyki przez uczniów.

 — Te małe dzieła sztuki przygotowane z takim zaangażowaniem rozprowadzali uczniowie i nauczyciele przed Mszami Świętymi pod kościołem ojców pijarów w Niedzielę Palmową  dodaje nauczycielka pijarskiej szkoły.

Zebrano aż 5988 zł.  Środki te zostaną przekazane polskim siostrom Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, które prowadzą świetlice dla dzieci na Żytomierszczyźnie w Ukrainie.

MK