Pijarska z Łowicza znowu w Hiszpanii

Pijarska z Łowicza znowu w Hiszpanii

Kolejna już grupa pijarskich uczniów z Łowicza wzięła udział w zagranicznym wyjeździe. Tym razem udali się do Hiszpanii, a konkretnie Pampeluny, w ramach współpracy z tamtejszą szkołą. 

Wyjazd ósmoklasistów i licealistów to rewizyta – w marcu pijarskie szkoły odwiedziła grupa Hiszpanów. 

Pijarscy podróżnicy zaczęli zwiedzanie od stolicy. W Madrycie zobaczyli m.in. najstarszą stację metra - Puerta de Atocha, Pałac Królewski, Katedrę Matki Bożej Almudena, w której znajduje się poświęcona Janowi Pawłowi II. Spróbowali też typowych słodkości – znanych churrosów z czekoladą.

Niecierpliwie czekali na spotkanie z poznanymi niedawno kolegami i koleżankami. Odwiedzili ich szkołę w Pampelunie, gdzie uczestniczyli w zajęciach. Wzięli też udział w tradycyjnej sjeście, a po niej poznali uroki hiszpańskiego miasteczka: –  W Pampelunie zobaczyliśmy przepiękne stare miasto, które nazywa się Casco Viejo – opowiada jeden z uczestników wyjazdu. Jest pełne niesamowitych zabytków i wiąże się z nim wiele zwyczajów. To właśnie tutaj odbywa się m.in.:  San Fermin. Hiszpanie są bardzo gościnni i świetnie się z nimi dogadujemy, oczywiście w języku angielskim. 

Nadesłała Karolina Małecka-Wojtasiak

MK