Modlitewna intencja papieża Franciszka

Modlitewna intencja papieża Franciszka

Papież Franciszek na każdy miesiąc roku wyznaczył intencje modlitewne. W maju poprosił, aby cały Kościół modlił się za młodych przeżywających formację początkową właściwą dla swojego powołania zakonnego lub kapłańskiego. 

Jako pijarzy przyłączamy się do tej intencji papieża i ofiarujemy naszą modlitwę, w szczególności polecając wszystkich naszych przednowicjuszy, nowicjuszy i kleryków, a także za tych młodych, którym towarzyszymy, a którzy rozeznają swoje powołanie w różnych prowincjach Zakonu.

Papież Franciszek przypomina nam, że każde powołanie jest jak nieoszlifowanym diamentem, który należy wygładzić, obrobić, ukształtować z każdej strony. To proces, który trwa to formacja, która nie kończy się w danym momencie, ale trwa przez całe życie. Zaczyna się w nowicjacie, seminarium, w bezpośrednim zetknięciu z życiem innych ludzi. 

Modlitwa: 

Módlmy się aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści wzrastali na drodze swojego powołania poprzez formację ludzką, duszpasterską, duchową i wspólnotową, która uczyni z nich wiarygodnych świadków Ewangelii.

MK