Zajęcia dodatkowe w Krakowie

Zajęcia dodatkowe w Krakowie

Uczniowie ze szkoły podstawowej w Krakowie w ostatnim czasie wzięli udział w ciekawych warsztatach oraz w spotkaniu z architektem. 

25 kwietnia 2024 r. uczniów odwiedziła pani Barbara Dulińska, architekt i zarazem mama jednej z uczennic. Podczas spotkania opowiedziała szczegółowo o swojej pracy, a także pokazała dzieciom różne materiały i próbki służące do wykańczania budynków.  Mogliśmy przekonać się ile dzieci mieści się na 1m²  czytamy na stronie szkoły.  Największym  zainteresowaniem cieszyło się  mierzenie powierzchni tradycyjne oraz laserowe. Każdy uczeń otrzymał w prezencie pamiątkowy długopis z poziomicą. 

8 maja 2024 r. uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w niesamowitych warsztatach pszczelarskich. Była to niezwykła lekcja przyrody, podczas której uczniowie zdobyli ogrom nowej  wiedzy i umiejętności z dziedziny pszczelarstwa i życia pszczół.

Podczas zajęć, przeplatanych licznymi ciekawostkami i pokazami praktycznymi, uczniowie dowiedzieli się, kto zamieszkuje ul (i jakie funkcje pełnią w ulu poszczególne pszczoły), jak zbudowany jest ul, oglądały przedmioty niezbędne w pracy pszczelarza, dowiedziały się jak powstaje miód i jak wygląda jego droga do słoiczka. Dużą atrakcją było oglądanie pszczoły pod mikroskopem. Mieliśmy nie tylko okazję przyjrzeć się jak ona wygląda, ale przede wszystkim zobaczyć, jak za pomocą swojego niezwykle długiego języka zjada miód.  Zajęcie zakończyły się degustacją pysznego i słodkiego miodu.

Ostatnie spotkanie miało miejsce 16 maja 2024 r. Uczniowie klasy 1b gościli panią stomatolog Barbarę Nogę oraz jej asystentkę. Na początku dzieci dowiedziały się sporo na temat pracy dentysty i poznały specjalności stomatologiczne.  Zasadniczą część spotkania stanowiły warsztaty. Każdy uczeń dostał swojego "pacjenta", czyli odcisk szczęki z ząbkami, w których trzeba było zaplombować ubytki oraz specjalny sprzęt do pracy. 

Plombowanie okazało się bardzo absorbującym i wcale niełatwym zajęciem, któremu jednak wszyscy podołali. Były to niezwykle ciekawe zajęcia. Za wspaniałą pracę każde dziecko otrzymało breloczek z ząbkiem oraz dyplom. 

MK