I Komunia św. w Elblągu

I Komunia św. w Elblągu

8 czerwca 2024 r. w naszej elbląskiej wspólnocie szkolnej przeżywaliśmy wielką radość. Dzieci z klasy trzeciej po raz pierwszy przyjęły do swego serca Pana Jezusa. 

Uroczystość I Komunii św. miała miejsce w katedrze elbląskiej o godz. 11.00. Eucharystii przewodniczył o. Stanisław Płaszewski, który też był odpowiedzialny za przygotowanie dzieci. Homilię głosił o. Tomasz Abramowicz, a w koncelebrze – był ks. Mariusz Pawlikowski. 

Warto podkreślić, że tego dnia o oprawę muzyczną liturgii zadbała szkolna schola pod opieką Izabeli Galickiej i Elżbiety Pisarkiewicz. Cała uroczystość nie odbyłaby się, gdyby nie wielkie zaangażowanie rodziców. Dzięki uprzejmości ks. prałata Stanisława Błaszkowskiego wydarzenie mogło się odbyć w katedrze. 

Biały tydzień dzieci przeżywały w szkole, gdzie Msze Święte były odprawiane w auli szkolnej oraz w kaplicy. W poniedziałek dzieci otrzymały pamiątkowe ikony, we wtorek odnowiły swoje przyrzeczenia chrzcielne. 

W dniu 14 czerwca 2024 r. na zakończenie białego tygodnia dzieci pojechały na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Dzieciom towarzyszyły rodzice. Tam na miejscu została odprawiona Msza Świętą, a następnie uczestnicy przeszli do miejsca objawień Matki Bożej oraz do źródełka. Był czas na ognisko i grę w piłkę nożną, a także zakup pamiątek w Domus Mariae. Dzieciom towarzyszyła również ich wychowawczyni Maria Soroka, a także Monika Strawa i o. Stanisław Płaszewski.

MK