Zbiórka na 35. Parafiadę

Zbiórka na 35. Parafiadę

W tym roku będziemy obchodzić jubileuszową 35. Parafiadę Dzieci i Młodzieży! Niestety w tym roku Organizatorzy mierzą się  z wyzwaniem, którym jest zbiórka funduszy, by móc zrealizować wszystkie zaplanowane atrakcje i warsztaty. Każda, nawet najmniejsza wpłata, przybliża ich do celu.     

To wyjątkowe wydarzenie, które co roku gromadzi setki młodych ludzi z Polski, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Niemiec, jest prawdziwym świętem sportu, kultury i przyjaźni. Wsparcie, o które prosimy pozwoli zorganizować niezapomniane wakacje pełne sportowych rywalizacji, konkursów artystycznych i intelektualnych zmagań. Dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w zawodach, warsztatach i formacyjnych spotkaniach, które kształtują ich na szczęśliwych, twórczych i odpowiedzialnych ludzi. Każda, nawet najmniejsza wpłata, przybliża do celu.

Link do zrzutki!

Dlaczego Parafiada to wyjątkowe wydarzenie?

Po pierwsze to impreza do której dzieci i młodzież przygotowują się cały rok - trenując, ucząc się i ćwicząc. W czasie trwania Parafiady mierzą się ze swoimi słabościami, pokonują ograniczenia i, w duchu fair play “w dobrych zawodach”. Dla wielu z nich udział w naszym wydarzeniu to okazja do poznania rówieśników z innych miejscowości i krajów w także możliwość zwiedzenia stolicy Polski. Program formacyjny, w którym tak chętnie uczestniczą młodsi i starsi, pokazuje im, że Kościół ma piękne, wspólnotowe oblicze. 

Po drugie Międzynarodowa Parafiada to jedyne takie wydarzenie łączące rozgrywki sportowe, wydarzenia kulturalne i spotkania formacyjne. Program oparty jest na starogreckiej Triadzie STADION-TEATR-ŚWIĄTYNIA:

STADION to różnorodne dyscypliny i wiele konkurencji, zarówno indywidualnych, jak i zespołowych, rozgrywanych w ramach turniejów. Zawody odbywają się na kilku obiektach sportowych w Warszawie, a nad ich przebiegiem czuwają profesjonalni sędziowie. Najlepsi zawodnicy otrzymują medale, puchary oraz dyplomy.

TEATR to bogata oferta konkursów artystycznych i wiedzy, przeglądów wokalnych, tanecznych oraz teatralnych, a także warsztatów i gier plenerowych. Zwycięzcy otrzymują statuetki i dyplomy. Uczestnicy mają również okazję zwiedzać zabytki i muzea Warszawy.

ŚWIĄTYNIA to wydarzenia religijne w wyjątkowym klimacie dużego namiotu spotkań i małego namiotu adoracji. Możliwość modlitwy w najbardziej znanych świątyniach stolicy. Uczestnicy mają też możliwość spotkań z ciekawymi gośćmi.

Wierzymy, że wspólnie możemy sprawić, iż tegoroczna Parafiada będzie jeszcze lepsza niż poprzednie edycje. Stowarzyszenie potrzebuje Waszej pomocy – każda, nawet najmniejsza wpłata, przybliża nas do celu i umożliwia kontynuowanie tej pięknej tradycji. 

Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży to największa impreza łącząca zawody sportowe i aktywność artystyczną z formacją chrześcijańską. Wspólnie sprawmy by inicjatywa o. Józefa Jońca SP, Przyjaciela Młodych, mogła być kontynuowana. 

MK