15 kwietnia 2025 r. do Kamiliańskiego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego w Hutkach przyjechali uczniowie ze szkoły podstawowej z Bolesławia.
Młodzież i dzieci na czele z ks. Tomaszem ich katechetą oraz nauczycielami odprawili drogę krzyżową. Było to wydarzenie bardzo ważne dla wszystkich. Młodzi aktorzy przy poszczególnych stacjach pokazali mękę, śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa.
W podziękowaniu br. Wiesław SP, przebywający w ośrodku, nawiązał do przeżywanego Wielkiego Tygodnia szczególnie do Triduum Paschalnego. — Święta Wielkanocne to nie święta jajeczka, zajączka i kurczaczka. Święta Wielkiejnocy to Święta Zmartwychwstania Jezusa. Najważniejsze wydarzenia naszej wiary. Czy wierzę, że Jezus prawdziwie zmartwychwstał? — mówił br. Wiesław.
MK