I komunia św. w Elblągu

I komunia św. w Elblągu

14 czerwca 2025 r. 13 uczniów z Zespołu Szkół Zakonu Pijarów w Elblągu przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca podczas uroczystej Mszy Świętej w kościele św. Floriana w Elblągu. 

Był to wyjątkowy, pełen radości i duchowego uniesienia dzień zarówno dla dzieci, jak i ich rodzin. Dzieci do tego szczególnego dnia przygotował o. Stanisław Płaszewski. Niemałym wsparciem była Ewelina Michalska, wychowawczyni klasy, która opiekowała się włożyła serce w towarzyszenie dzieciom w tej drodze. To szczególny dzień, który pozwala jeszcze bardziej wejść dzieciom we wspólnotę wiernych i zjednoczyć się z Panem Jezusem. 

17 czerwca uczniowie klasy 3 wybrali się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu, dziękując za przyjęcie I Komunii św.  Był to czas modlitwy, ale też radości i wspólnej zabawy — ognisko, mecz piłki nożnej „synowie kontra ojcowie”, dużo śmiechu i piękna, rodzinna atmosfera. Wyjazd zorganizowali o. Stanisław i wychowawczyni - Ewelina Michalska.

MK