Wiadomości

List Kalasantyński - 25 marca

Nie lekceważmy spowiedzi, ale też się jej nie bójmy. Pamiętajmy, że Bóg jest dobrym Ojcem, który na nas czeka. On zna całą prawdę o nas.
Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 marca 2023 r.

Mamy nowych lektorów

25 marca 2023 r. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w kościele pw. Przemienia Pańskiego w Krakowie odbyło się błogosławieństwo do pełnienia funkcji lektora. O. Prowincjał Mateusz Pindelski podczas Eucharystii udzielił błogosławieństwa 11 nowym lektorom. 

Duchowa Adopcja Maturzysty

Do matury zostało już niecałe 40 dni. W naszej Prowincji trwa Duchowa Adopcja Maturzysty. W tym roku także po raz pierwszy każdy może do niej dołączyć i podjąć modlitwę za tegorocznych maturzystów. Do tej pory zapisało się ponad 400 maturzystów. 

Pielgrzymka ósmoklasistów

Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie na Siekierkach wypełniło się blisko 300 uczniami naszych szkół, którzy przyjechali na coroczną pielgrzymkę ósmoklasistów. W tym roku młodzież spotkała się z Tomaszem Wolnym, dziennikarzem  i prezenterem telewizyjnym. 

10 lat Szkół Pijarskich w Bolesławcu

Szkoły Pijarskie im. Stanisława Konarskiego w Bolesławcu istnieją już od 10 lat. 9 marca 2023 r. społeczność szkolna oraz nasza Prowincja świętowali jubileusz połączony z obchodami 250. rocznicy śmierci patrona szkoły, wielkiego Wychowawcy narodu polskiego. 

3. Pijarskie Spotkanie Edukacyjne

Za nami już 3. Pijarskie Spotkanie Edukacyjne, które w tym roku odbywało się w Szkole Podstawowej im. ks. Onufrego Kopczyńskiego w Warszawie na Siekierkach. W tym roku spotkania poprowadzili psycholodzy, pedagodzy i wychowawcy naszych szkół.

Spotkanie Wielkopostne 2.0

4 marca 2023 r. w święto św. Kazimierza Królewicza w Rzeszowie odbyło się Spotkanie Wielkopostne 2.0 Liturgicznej Służby Ołtarza. W spotkaniu uczestniczyli ministranci i lektorzy z parafii w Krakowie na Rakowicach i Wieczystej oraz parafii w Rzeszowie. 

Kapituła Prowincjalna 2023

W tym roku w dniach 11-15 kwietnia w Domu Norberta w Hebdowie odbędzie się Kapituła Prowincjalna, która przebiegać będzie pod hasłem: "Pod przewodem Ducha Świętego". Weźmie w niej udział 37 zakonników z całej naszej Prowincji, w tym także przedstawiciele wspólnot za granicą.  

Warsztaty w IWR

Instytut Wspierania Rozwoju, działający przy pijarskim Wydawnictwie eSPe, zaprasza w marcu na warsztaty o charakterze psychoedukacyjnym. Jeśli czujesz potrzebę rozwoju osobistego, to sprawdź aktualny harmonogram i dołącz do grona uczestników.

Odważ się wyruszyć!

Pod takim hasłem przebiegał Rok Powołaniowy w Zgromadzeniu Sióstr Pijarek na całym świecie, który zakończył się 26 lutego 2023 r. w Uroczystość św. Pauli Montal. Hasło roku zachęcało, by podjąć trud i odkrywać swoje powołanie, by pozwolić prowadzić się Duchowi Świętemu.