Wiadomości

List Kalasantyński - 25 października

Idąc za przykładem naszego Założyciela, bądźmy wiernymi sługami Maryi, tak jak on zawierzajmy jej wszystko.
Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 października 2022 r.

22. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej

W ostatni weekend, 14-16 października 2022 r. do Krakowa przyjechało 500 osób z naszych pijarskich placówek w Polsce, a także po dwuletniej przerwie z Węgier, Czech i Ukrainy, by uczestniczyć w 22. Spotkaniu Młodzieży Pijarskiej, które przebiegało pod hasłem: "Twój głos". 

Posługa troski o dzieci ubogie

W kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Krakowie przy ulicy Pijarskiej kl. Łukasz Fabijański od św. Pawła przyjął z rąk o. Mateusz Pindelskiego, Prowincjała Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, posługę kalasantyńską troski o dzieci ubogie. Uroczystość miała miejsce 15 października 2022 r.  

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

W tym roku w szkołach pijarskich w Polsce dzień Komisji Edukacji Narodowej jest świętem dla 529 nauczycieli oraz 144 pracowników administracyjnych i pomocniczych. Obecnie pijarzy prowadzą przedszkole, 8 szkół podstawowych i 5 liceów ogólnokształcących.

Pogrzeb śp. o. Wiktora w Szczuczynie

11 października 2022 r. w kościele pw. św. Teresy z Avila w Szczuczynie na Białorusi odbyła się Msza Święta pogrzebowa śp. o. Wiktora Zaniewskiego, który zmarł 3 października 2022 r. Eucharystii przewodniczył bp Aleksander Kaszkiewicz, biskup grodzieński. 

Spotkanie duszpasterzy powołań

 Spotkanie było okazją do poznania i podzielenia się pomysłami, wymianą doświadczeń, a także przypomnieniem, jak duszpasterstwo powołań jest ważną częścią pracy duszpasterskiej  mówi o. Radek Boboń po konferencji dla duszpasterzy powołań. 

Pożegnanie śp. o. Wiktora

8 października 2022 r. w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bolszewie odbyła się Msza Święta w intencji śp. o. Wiktora Zaniewskiego, który zmarł 3 października 2022 r. Liturgii przewodniczył abp Tadeusz Wojda, Metropolity Archidiecezji Gdańskiej. 

Pijarski Kurs Lektorski

8 października 2022 r. w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Pijarów w Krakowie została zainagurowana kolejna edycja Pijarskiego Kursu Lektorskiego. Tegoroczni kandydaci do posługi lektora pochodzą z krakowskich parafii na Wieczystej i Rakowicach oraz naszej szkoły. 

11. Bieg o. Józefa Jońca

Po raz 11. w Poznaniu odbył się Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca, który od początku swojego istnienia cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Na starcie 30 września 2022 r. ponownie stanęło blisko 1000 przedstawicieli z każdej kategorii wiekowej.    

Zmarł o. Wiktor Zaniewski

Dnia 3 października 2022 r. o godz. 15.00 w wieku 48 lat zmarł o. Wiktor Zaniewski od Matki Bożej Fatimskiej. Msza Święta żałobna zostanie odprawiona w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bolszewie 8 października o godz. 11.00.