Wiadomości

List Kalasantyński - 25 kwietnia

Natura człowieka ma to do siebie, że dąży do czerpania przyjemności i profitów, za to niekoniecznie miłuje się w bólu i cierpieniu.
Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 kwietnia 2023 r.

80. rocznica objawień na Siekierkach

Już 3 maja w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Wyznawców w Warszawie na Siekierkach odbędzie się odpust parafialny połączony z obchodami 80. rocznicy objawień Władysławie Papis, które miały tam miejsce w czasie II wojny światowej. 

Podsumowanie Kapituły Prowincjalnej

W dniach 11-15 kwietnia 2023 r. w Domu św. Norberta w Hebdowie miała miejsce Kapituła Prowincjalna, która przebiegała pod hasłem: "Pod przewodem Ducha Świętego". Wzięło w niej udział 36 ojców i 1 kleryk z naszej Prowincji: z Polski oraz z Czech, Ukrainy i Białorusi. 

Nowi Asystenci Prowincjalni

W popołudniowej sesji Ojcowie Kapitulni dokonali wyboru Asystentów Prowincjalnych, którzy podejmą w nowej kadencji pracę w następujących obszarach: duszpasterstwo ogólne, edukacji formalnej i nieformalnej, kultury powołaniowej, duszpasterstwa dzieci i młodzieży. 

Habemus Patrem Provincialem

12 kwietnia 2023 r. w Domu Norberta w Hebdowie Ojcowie Kapitulni zebrani podczas Kapituły Prowincjalnej wybrali na kolejną kadencję o. Mateusza Pindelskiego od Maryi Niepokalanej. 

Rozpoczynamy Kapitułę Prowincjalną

10 kwietnia 2023 r. do Domu Norberta w Hebdowie przybyli Ojcowie Kapitulni, którzy rozpoczęli przygotowanie do Kapituły Prowincjalnej dniem skupienia. Konferencje podczas tego dnia poprowadził Marcin Jakimowicz, redaktor Gościa Niedzielnego. 

Groby Pańskie w naszych placówkach

Zapraszamy do galerii, w której przedstawiamy Ciemnice i Groby Pańskie z naszych placówek w: Bolszewie, Łowiczu, Warszawie, Cieplicach, Rzeszowie, Krakowie: Wieczystej i Pijarskiej, Czechach: Strážnicach, Sudoměřicach i Radějovie.

Misterium w Łapszach Niżnych

W naszej parafii w Łapszach Niżnych tradycją stały się Misteria Paschalne. Tak było i w tym roku. 2 kwietnia odbyło się Misterium Męki Pańskiej, natomiast 6 kwietnia — Misterium Ostatniej Wieczerzy. Oba z nich nie odbyłyby się, gdyby nie wielkie zaangażowanie parafian.

Alleluja!

Drodzy Współpracownicy i Uczestnicy dzieł pijarskich w Polsce, na Białorusi, na Morawach i na Ukrainie, niech Chrystus napełni nas Swoim Duchem, abyśmy od głębi odczuli w tę Wielkanoc radość z Jego Zmartwychwstania, alleluja!

Grób Pański w Krypcie

Codzienność się nam zepsuła. Straciła barwy. Nie dość, że zwykle bywa zwyczajna i monotonna, to jeszcze nam płowieje. Matowa, w odcieniach szarej bieli; gubi swój smak, sens, znaczenie. Może to już muzeum. Podziwiany, ale jednak martwy obiekt.