Wiadomości

Dzień skupienia LSO

2 marca 2024 r. w Rzeszowie odbyło się Wielkopostne Spotkanie Liturgicznych Służb Ołtarza, które zgromadziło niemal 100 ministrantów i lektorów z Rzeszowa, Krakowa-Rakowic, Krakowa-Wieczystej oraz Katowic. Dzień skupienia poprowadził o. Bartłomiej Koszyk, Prowincjalny Moderator LSO.

Posługa akolitatu

18 lutego 2024 r. o. Mateusz Pindelski, Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów udzielił kl. Łukaszowi Fabijańskiemu posługę akolitatu w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie na Rakowicach. Akolita został ustanowiony, by posługiwać przy ołtarzu i pomagać kapłanowi i diakonowi. 

Dzień modlitwy i solidarności

W pierwszy piątek Wielkiego Postu włączamy się w Dzień modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym. W kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Krakowie 16 lutego 2024 r. w Ich intencji odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Spotkanie duszpasterzy

W dniach 9-10 lutego 2024 r. w budynku Kurii Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów przy ul. Pijarskiej w Krakowie spotkali się duszpasterze dzieci i młodzieży z naszych placówek. Gościem podczas spotkania był ks. dr Szczepan Szpoton CM oraz o. Józef Tarnawski SP.  

Rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym

Podczas ostatniego weekendu, 9-11 lutego 2024 r., w Czernej swoje rekolekcje przeżywały osoby przynależące do grup Odnowy w Duchu Świętym działające w naszych placówkach w Cieplicach oraz Krakowie na Rakowicach i na Wieczystej. Razem spotkało się 60 osób.  

To nie są żarty

Jest już dostępna nowa książka o. Piotra Różańskiego "To nie są żarty, czyli rzecz o powadze spowiedzi" wydana przez Wydawnictwo Sumus. Dziś spowiedź w wielu krajach przeżywa kryzys — czytamy na stronie Wydawnictwa. O czym jeszcze przeczytamy w niezbędniku penitenta?

28. Dzień Życia Konsekrowanego

Jan Paweł II w 1997 r. ustanowił obchody Dnia Życia Konsekrowanego na 2 lutego, kiedy przeżywamy również święto Ofiarowania Pańskiego. W tym roku obchodzimy go już 28. raz. Tematem konferencji zorganizowanej na ten dzień były słowa: "Przyjąć Boga w tych, którzy są w potrzebie".   

Pijarskie Spotkanie Edukacyjne

W dniach 14-16 marca 2024 r. w Rzeszowie odbędzie się Pijarskie Spotkanie Edukacyjne. W tym roku odbędą się warsztaty z: języka polskiego, języka angielskiego, edukacji wczesnoszkolnej, matematyki i informatyki. Zgłoszenia można przesyłać do 16 lutego. 

10 lat Bractwa Szkół Pobożnych

W sobotę, 13 stycznia 2024 r., Bractwo Szkół Pobożnych w Elblągu obchodziło 10 lat istnienia. Podczas wspólnej Eucharystii członkowie Bractwa dziękowali za czas wspólnej pracy i realizacji misji kalasantyńskiej. Świętowanie zakończyło się wspólnym obiadem.

Ranking Perspektyw 2024

Nasze licea ponownie znalazły się w rankingu przygotowanym przez portal perspektywy.pl dla liceów ogólnokształcących. W tym roku każda z naszych szkół znacznie awansowała względem wyniku w zeszłym roku. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.