Wiadomości

Spotkanie formacyjne Ruchu Calasanz

W Liceum Ogólnokształcącym Zakonu Pijarów w Krakowie w ostatni weekend, 25-27 marca 2022 r. odbyło się szkolenie formacyjne Ruchu Calasanz. Wzięła w nim udział młodzież wraz z duszpasterzami z Bolszewa, Łowicza, Katowic i Krakowa z Wieczystej i Akacjowej. 

Śluby uroczyste 2022

Uroczystość ślubów jest nadzwyczajnym darem Bożym – tymi słowami o. Prowincjał Mateusz Pindelski rozpoczął Eucharystię, podczas której kl. Tomasz Świtała od Miłosierdzia Bożego złożył śluby uroczyste: czystości, ubóstwa, posłuszeństwa oraz szczególnej troski o wychowanie dzieci i młodzieży. 

Pomoc z Hiszpanii

Do naszych placówek w Rzeszowie oraz w Krakowie na Wieczystej dotarła pomoc humanitarna zorganizowana przez Hiszpanów. Nie tylko dary zostały przekazane, ale warto dodać, że Hiszpanie zorganizowali miejsca pobytu w swoich placówkach, z których przybyli, by przyjąć tam Ukraińców. 

List kalasantyński - 25 marca

Życie jest proste to my je nieraz komplikujemy. Także nasza droga naśladowania Chrystusa nie potrzebuje nadzwyczajnych środków, ale tych zupełnie prostych.
Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 marca 2022 r.

Lokalne SMP w Warszawie

W na warszawskich Siekierkach w dniach 18-19 marca 2022 r. odbyło się Lokalne SMP Polski Środkowej, w którym wzięło udział ponad 40 młodych z naszych placówek w Łowiczu i Warszawie. To pierwsze ze spotkań zaplanowanych dla naszych uczniów w tym semestrze.

Dzieci Dzieciom

"Wspieramy Was! Jesteśmy z Wami! Życzymy Wam pokoju. Bóg jest z Wami. Pokój na Ukrainie! Jesteśmy razem". To tylko niektóre słowa wsparcia płynące od uczniów z naszych placówek, które zostały przesłane wraz z innymi darami na Ukrainę. 

Pielgrzymka ósmoklasistów

18 marca 2022 r. do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży pielgrzymowało 250 uczniów klas ósmych z naszych placówek w Bolesławcu, Elblągu, Krakowie Akacjowej i Wieczystej, Łowiczu, Poznaniu i w Warszawie. Centralnym punktem spotkania była wspólna Eucharystia. 

Zbiórki rzeczowe w naszych placówkach

Społeczność w naszych placówkach nie pozostała obojętna na potrzeby Ukraińców z naszej parafii w Złoczowie, a także uchodźców, którzy zatrzymują się w tej parafii, uciekając przed wojną z wschodniej strony Ukrainy. 

Duchowa Adopcja Maturzysty

To już 10. edycja akcji zorganizowanej z myślą o uczniach przygotowujących się do egzaminu dojrzałości. Rusza Duchowa Adopcja Maturzysty! Rozpoczynamy ją w dniu szczególnym, bo we wspomnienie św. Pauli Montal, Założycielki Sióstr Pijarek.  

Koordynator pomocy dla Ukrainy

Widząc wiele dobra płynącego z wszystkich naszych placówek dla uchodźców przybywających do Polski, o. Prowincjał Mateusz Pindelski powierzył o. Tomaszowi Olczakowi funkcję Koordynatora pomocy dla obywateli Ukrainy w naszej Prowincji.