W ubiegłym tygodniu w dniach 9-11 kwietnia br., w Szczuczynie odbyły się rekolekcje wielkopostne, które poprowadził marianin ks. Michał Ćwieczkowski z Żodzino z diecezji mińsko-mohylewskiej. Przeogromna Boże miłość, grzech niszczący ludzką naturę i Maryja, jako przykład osoby wierzącej stali się głównymi tematami trzydniowych rozważań przedświątecznych.