Wiadomości

Spotkanie Centrów Kultury Calasanz

Podczas ostatniego weekendu, 2-4 grudnia 2022 r. w Jeleniej Górze-Cieplicach zgromadzili się odpowiedzialni za Centra Kultury Calasanz z naszej Prowincji. To pierwsze spotkanie po pandemii, w którym uczestnicy mogli spotkać się na żywo i podzielić tym, co dzieje się w Centrach. 

www.acutis.pl

Zapraszamy na nową stronę internetową przygotowaną przez Wydawnictwo eSPe. Jest ona poświęcona historii życia i drogi świętości bł. Carla Acutisa. Stworzona z myślą zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i katechetów oraz nauczycieli. Co znajdziemy na stronie?

Katyń 2022. Notacje filmowe

Za nami 3. Ogólnopolski Konkurs Historyczny dla młodzieży „Katyń 2022. Notacje filmowe”. Gala finałowa odbyła się 25 listopada 2022 r. w Ordynariacie Polowym w Warszawie. Gali towarzyszyła także konferencja „Katyń... Ocalić od zapomnienia”.

Uroczystość Chrystusa Króla

W Uroczystość Chrystusa Króla, która w tym roku przypadała na 20 listopada 2023 r., ministranci, lektorzy, ceremoniarze odnowili swoje przyrzeczenia posługi podczas Eucharystii. Cieszymy się, że w naszych placówkach dzieci i młodzież tak chętnie i liczne się angażują.

Patrocinium

26 listopada obchodzimy Święto Opieki św. Józefa Kalasancjusza, czyli Patrocinium. To także Dzień Rodziny Kalasantyńskiej. Zapytaliśmy dzieci z naszych placówek, kim według nich jest Józef Kalasanjusz. Zapraszamy!

List Kalasantyński - 25 listopada

Powołaniem do służby Bożej jest w rzeczywistości wezwanie do ściślejszego oddania się Panu Bogu, do służenia Mu.
Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 listopada 2022 r.

XII Przegląd Teatrów Pijarskich

Największe wydarzenie teatralne za nami, czyli XII Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Pijarskich. Jak co roku dzieci i młodzież z naszych szkół i parafii gościły Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu. Tegorocznym tematem, z którym zmagali się uczestnicy to prawda. 

Katyń 2022 - wyniki konkursu

Znamy zwycięzców 3. Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Katyń 2022  notacje filmowe".  Celem konkursu była próba nawiązania bezpośredniej relacji pomiędzy pokoleniem TikToka, a generacją, która obrazy ma zapisane w pamięci.

Warsztaty liturgiczne w Cieplicach

Reprezentanci Liturgicznej Służby Ołtarza ze szkół w Elblągu i Krakowie oraz z parafii w Rzeszowie i Krakowie na Wieczystej oraz Rakowicach wzięli udział w warsztatach liturgicznych w naszym pijarskim klasztorze w Cieplicach w dniach 10-13 listopada 2022 r.

Spotkanie rodziców kleryków

Podczas ostatniego weekendu, 10-13 listopada 2022 r. w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Pijarów w Krakowie odbyło się spotkanie dla rodziców kleryków pijarskich. Był to czas przepełniony radosnym przebywaniem, modlitwą, a także wyjazdami.