Wiadomości

Nominacja dla o. Józefa Matrasa

Z wielką radością przekazujemy, że decyzją Kongregacji Generalnej z 15 maja 2022 r. o. Józef Matras został nominowany Rektorem Domu św. Pantaleona w Rzymie oraz Archiwistą Generalnym na najbliższą sześcioletnią kadencję.

Wprowadzenie relikwii do sanktuarium

3 maja 2022 r. w uroczystość odpustową w sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach i 79. rocznicę pierwszego objawienia odbyło się wprowadzenie relikwii bł. Stefana Wyszyńskiego do świątyni i dziękczynienie za jego beatyfikację. 

Wieści z Ukrainy

Wojna na Ukrainie trwa od ponad siedemdziesięciu dni. – Żołnierze walczą w obronie swojej ojczyzny. Ci którzy zostali w domach wspierają walczących i tych, którzy musieli uciekać, tracąc nieraz dorobek całego życia – o. Grzegorz opowiada, jak wygląda sytuacja w mieście, gdzie posługuje.  

Św. Józef Kalasancjusz w Cieplicach

W Kolegium w Cieplicach powstał nowy obraz św. Józefa Kalasancjusza z portretami świętych i błogosławionych z naszego Zakonu autorstwa Andrzeja Boja Wojtowicza. To jedno z trzech dzieł zrealizowanych przez artystę od 2021 r. dla klasztoru w Jeleniej Górze. 

Parafiada Środowisk Pijarskich

"Ruch rzeźbi ciało, serce i umysł" – zakończyła się Parafiada Środowisk Pijarskich, która odbywała się w dniach 29.04-2.05.2022 r. na terenie szkół pijarskich w Krakowie i parafii na Rakowicach. Wzięło w niej udział ponad 100 uczestników z naszych placówek z całej Polski. 

List kalasantyński - 25 kwietnia

Choć zdarzają się w życiu róże sytuację  trudności, problemy i wątpliwości, zwątpienia, z którymi nie zawsze potrafimy sobie poradzić, to radość jest najlepszym lekarstwem.
Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 kwietnia 2022 r.

Pijarzy dla Ukrainy

W naszych placówkach do tej pory pomoc otrzymało ok. 1000 osób, znajdując schronienie w domach zakonnych i u rodzin w pijarskich parafiach w Jeleniej Górze, Rzeszowie i Krakowie, Poznaniu. W organizowanie pomocy zaangażowali się członkowie naszych dzieł, rodzice i uczniowie z naszych szkół  oraz parafianie.

Nowi lektorzy w Krakowie

23 kwietnia 2022r. 13 ministrantów z parafii Kraków-Wieczysta i Kraków-Dzielskiego oraz  ze Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów w Krakowie przyjęło błogosławieństwo do pełnienia funkcji lektora z rąk o. Prowincjała Mateusza Pindelskiego, który również przewodniczył Eucharystii w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Krakowie.

Groby Pańskie w naszych placówkach

Zapraszamy do galerii, w której przedstawiamy Ciemnice i Groby Pańskie z naszych placówek w: Bolszewie, Łowiczu, Warszawie, Cieplicach, Rzeszowie, Złoczowie, Krakowie: Rakowicach, Wieczystej, Pijarskiej, Czechach: Strážnicach, Sudoměřicach i Radějovie, a także dalekiej Boliwii. 

Chrystus zmartwychwstał!

Prawdziwie zmartwychwstał! Zapraszamy do wysłuchania życzeń Prowincjała Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów o. Mateusza Pindelskiego z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.