Wiadomości

42. Piesza Pielgrzymka Krakowska

11 sierpnia Piesza Pielgrzymka Krakowska dotarła na Jasną Górę. Nasza grupa prowadzona przez o. Radka Bobonia liczyła 63 pielgrzymów. Te dni rekolekcji w drodze przepełnione były wspólną modlitwą, śpiewem, a także budowaniem relacji z drugim człowiekiem. 

Rekolekcje Laikatu w Zakopanem

Za nami ostatnia tura wakacyjnych Rekolekcji Laikatu Pijarskiego. Poprowadził je o. Adam Lanhammer pod hasłem "Sakramenty - teoria i praktyka" w Ośrodku Rekolekcyjno-Wypoczynkowym w Zakopanem w dniach 1-6 sierpnia 2022 r.  Były to rekolekcje II stopnia. 

Nowe obrazy w Cieplicach

W naszym klasztorze w Cieplicach powstały dwa kolejne obrazy autorstwa Andrzeja Boja Wojtowicza: "Ekstaza św. Józefa Kalasancjusza" i "Charyzmat kalasantyński". Dopełniają one całości, którą zapoczątkował obraz "S. Iosephus Calasantius" stworzony na początku kwietnia tego roku.

Rekolekcje Laikatu w Hebdowie

W Domu Norberta w Hebdowie odbył się II turnus wakacyjnych Rekolekcji Laikatu Pijarskiego, który trwał w dniach 19-24 lipca 2022 r. Prowadzącym był o. Eugeniusz Grzywacz, który przygotował spotkanie pod hasłem: "Bóg z nami i w nas". Były to rekolekcje III stopnia. 

Wakacyjne SMP

Na warszawskich Siekierkach w Szkole Podstawowej im. o. Onufrego Kopczyńskiego w dniach 29 lipca do 2 sierpnia 2022 r. odbywało się Wakacyjne SMP, w którym wzięła udział młodzież z klas 6-8 szkoły podstawowej z Bolesławca, Jeleniej Góry, Krakowa, Łowicza, Rzeszowa od pijarów i pijarek. 

12. Przegląd Teatrów Pijarskich

Zapraszamy na 12. Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich w Łowiczu, który odbędzie się w dniach 18-20 listopada 2022 r. Tematem tegorocznego spotkania jest: "Prawda". Na łowickiej scenie od lat spotykają się dzieci i młodzież z naszych placówek, by zaprezentować swoje aktorskie umiejętności.  

Piarist Youth Meeting 2022

Zakończyło się Piarist Youth Meeting, który odbywał się w Rzeszowie i Krakowie w dniach 20-26 lipca 2022 r. Do Polski przyjechało ponad 200 młodych z Węgier, Katalonii, Słowacji, Ukrainy i Polski z naszych placówek. Spotkanie przebiegało pod hasłem: "I am".   

List kalasantyński - 25 lipca

Niezależnie, ile lat przeżyliśmy, uczymy się prawdziwej relacji z Panem Bogiem. Każdy na swój sposób tworzy obraz Boga przez indywidualne przeżycia. 
Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 czerwca 2022 r.

Ruch rzeźbi umysł, serce i cało

Te słowa twórcy ruchu parafiadowego śp. o. Józefa Jońca nieprzerwanie od 33 lat towarzyszą wszystkim uczestnikom biorącym udział w Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży. Tegoroczna gala zakończenia odbyła się 15 lipca 2022 r. na Kampusie SGGW w Warszawie. 

33. Parafiada Dzieci i Młodzieży

Zapłonął znicz otwierający 33. Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży odbywającą się w dniach 10-15 lipca 2022 na Kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W tym roku do rywalizacji przystąpią 33 reprezentacje z całej Polski i zagranicy, czyli ponad 500 osób.