Parafialna Pielgrzymka Dziękczynna do Włoch

Parafialna Pielgrzymka Dziękczynna do Włoch

W dniach 22 września do 29 września parafianie z krakowskich Rakowic odbyli dziękczynną pielgrzymkę do Włoch.

Wyruszyliśmy z samego rana, by w godzinach popołudniowych dotrzeć do Wiednia do Kościoła OO. Pijarów – S. Maria Treu (Matki Bożej Wiernej). Tam odbyła się nasza pierwsza Eucharystia, na której polecaliśmy całą naszą parafię. Po Mszy Świętej ruszyliśmy w dalszą drogę do Włoch.

Kolejnego dnia dotarliśmy do Sanktuarium Matki Bożej z Góry Berico k/Vicenzy, by tam oddać się krótkiej modlitwie przed wizerunkiem Madonny, u której ratunku szukają mieszkańcy miasta.

Następnie udaliśmy się do Sanktuarium zawieszonego między niebem a ziemią Madonna Della Corona (Matki Bożej Bolesnej). W tym szczególnym miejscu uczestniczyliśmy w Najświętszej Eucharystii w Kaplicy Pojednania.

Trzeciego dnia dotarliśmy do Loreto, gdzie modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia na cmentarzu żołnierzy polskich w 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Następnie nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej, w którym znajduje się domek Matki Bożej w cudowny sposób przeniesiony z Nazaretu do Loreto przez anioły. W tym miejscu obejmowaliśmy modlitwą wszystkie rodziny.

Dzień czwarty rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Bazylice Matki Bożej Anielskiej mieszczącej w sobie klejnot, jakim jest Porcjunkula i Cela Przejścia do Ojca – św. Franciszka. Podążając ścieżkami św. Franciszka udaliśmy się do Asyżu, by tam, tak jak On i św. Klara, zachwycić się Panem Bogiem i prosić, aby ewangelia była dla nas jedynym źródłem szczęścia. 

Kolejne dwa dni spędziliśmy w Rzymie i Watykanie. Głównymi miejscami pielgrzymowania były cztery Bazyliki Papieskie: Bazylika św. Piotra, Bazylika św. Jana Apostoła i św. Jana Chrzciciela na Lateranie, Bazylika Santa Maria Maggiore oraz Bazylika św. Pawła za murami. Uczestniczyliśmy również w audiencji papieża Franciszka na placu św. Piotra, który udzielił nam swego błogosławieństwa. Przy grobie św. Piotra podczas Mszy Świętej prosiliśmy o wierność dla wszystkich kapłanów. Mieliśmy też okazję pomodlić się przy grobie Jana Pawła II. Ważnym punktem naszej drogi był Dom Generalny OO. Pijarów i kościół św. Pantaleona z relikwiami św. Józefa Kalasancjusza, gdzie przy Jego grobie podczas Mszy Świętej modliliśmy się za młodzież z naszej parafii. 

Ostatniego dnia odwiedziliśmy Katedrę pw. Wniebowzięcia NMP w Sienie, w której znajdują się relikwie św. Katarzyny oraz Kościół Ojców Pijarów we Florencji, gdzie dziękowaliśmy za ten czas pielgrzymowania Panu Bogu podczas Mszy Świętej. 

Czas pielgrzymki był bogaty duchowo, każdego dnia mieliśmy czas na osobistą oraz wspólną modlitwę. W drodze powrotnej dzieliliśmy się swoimi przeżyciami i doświadczeniami obecności Pana Boga. 

Uczestnicy pielgrzymki

GALERIA ZDJĘĆ