Ogólnopolski Przegląd Scholi w Łowiczu

Ogólnopolski Przegląd Scholi w Łowiczu

W ostatnich dniach marca (29-31.02.2019) w Łowiczu odbył się V Ogólnopolski Przegląd Scholi Pijarskich. Wzięło w nim udział 367 osób tworzących schole muzyczne w Bolesławcu, Bolszewie, Elblągu, Jeleniej Górze - Cieplicach, Katowicach, Krakowie - Rakowicach, Krakowie - Wieczystej, Łowiczu i Rzeszowie. 

W czasie Przeglądu, który odbył się w sobotę o godz. 17:00, uczestnicy zaprezentowali dwa przygotowane przez siebie utwory o treści wielkopostnej. W sobotę także odbyły się warsztaty muzyczne w sześciu grupach prowadzonych przez opiekunów: śpiew - p. Gabriela Wąsacz z Rzeszowa, taniec (w tym roku w charakterze wielkopostnym gestykulacja) p. Agnieszka Zielonko z Bolszewa, gitara p. Grzegorz Wasiak z Jeleniej Góry-Cieplic, smyczki - p. Piotr Stefański z Łowicza, perkusja (po raz pierwszy) p. Artur Bruc z Łowicza oraz nowo utworzony warsztat - instrumenty dęte (dęciaki) p. Agnieszka Orawiec z Bolesławca. Nad całością czuwał o. Andrzej Lisiak SP przy ogromnym wsparciu rektora Kolegium Łowickiego o. Mariana Galasa, dyrektora Szkół Pijarskich Królowej Pokoju - p. Przemysława Jabłońskiego oraz animatorów z Pijarskiego Liceum z Łowicza pod "batutą" Jakuba Michalaka i rodziców pod "batutą" p. Beaty Dudkowskiej. W organizację włączyli się rodzice Szkoły Podstawowej, którzy przygotowali żywność, upiekli ciasta i przygotowywali wraz z animatorami posiłki.

Tegoroczny Przegląd odbył się pod hasłem: W cierpieniu Jezusa - uwielbiamy Boga. W trakcie zajęć nie zabrakło czasu na wspólną modlitwę, Eucharystię, drogę krzyżową, adorację, integrację i pracę w grupach. Efekty warsztatów zostały wykorzystane w oprawie muzycznej podczas Eucharystii w niedzielę w kościele pijarskim na Mszy Św. o godz. 9:30. Na gali podsumowującej po Mszy Św. każda grupa została nagrodzona statuetkami oraz łowickimi krówkami.

Ten piękny czas oddajemy Bogu na chwałę i jak mawiają pijarzy - ad maius pietatis incrementum - niech pomnaża się bardziej pobożność.

Za fotorelację dziękujemy p. Piotrowi Żywickiemu.Bogu i wszystkim, którzy przyczynili się do tego dziecięcego święta bardzo dziękujemy.