Podsumowanie roku w Szczuczynie

Podsumowanie roku w Szczuczynie

W Szczuczynie odbyło się oficjalne zakończenie i podsumowanie kolejnego roku szkolnego i katechetycznego. Wydarzenie to przebiegało w kilku etapach.

22 maja br., 10 klasy dziękowały Bogu za przyjęty w zeszłym roku sakrament bierzmowania. Po uroczystej mszy świętej w tej intencji odbyła się cześć rekreacyjna spotkania.

Podsumowanie roku szkolnego miały także grupy parafialne. 25 maja dla liturgicznej służby ołtarza, dziecięcej scholi, młodzieżowego chóru Calasanz oraz ich rodziców została odprawiona msza święta, po której wszyscy razem udali się na wspólne grillowanie połączone z zabawami i wręczaniem rozmaitych nagród.

Natomiast ogólnym podsumowaniem roku dla wszystkich uczestników katechez parafialnych była msza święta w niedzielę 26 maja. 

Swoje święto mieli również tegoroczni maturzyści. Dnia 8 czerwca, młodzież wraz ze swymi rodzicami i wychowawcami zebrała się w parafialnej świątyni, by dziękować Bogu za szkolne lata i prosić Go o łaski i błogosławieństwo na wybór drogi życiowej. W krótkim kazaniu maturzyści usłyszeli słowa zachęty do ciągłego trzymania się Jezusa, jak swego Przyjaciela i do budowania swojej przyszłości wraz z Nim.

Wspólnota ze Szczuczyna