Obóz parafiadowy dzieci z Łowicza

Obóz parafiadowy dzieci z Łowicza

W dniach od 27 lipca do 5 sierpnia 2019 r. odbył się w Ustroniu Morskim Obóz Parafiadowy dla dzieci z Pijarskiej Szkoły Podstawowej w Łowiczu. Wzięło w nim udział 34 uczestników, głównie ze Scholi Królowej Pokoju, w tym trójka animatorów, absolwentów szkoły: Alicja, Ola i Łukasz.

Poza atrakcją jaką była kąpiel w morzu - co umożliwiła uczestnikom piękna pogoda - dzieci były w Western Parku, co nawiązywało do tematyki obozu - Wakacje na dzikim zachodzie. Na czas kolonii dzieci zamieniły się kowbojów, animatorzy w pomocników szeryfów, wychowawcy w szeryfów, a kierownik w Najwyższego sędziego :) Każdego dnia koloniści mieli do wykonania zadania, dzięki którym zdobywali sprawność kowbojską. W czasie wyjazdu uczestnicy byli także na wycieczce w Kołobrzegu, gdzie zwiedzili m.in. oceanarium, latarnię morską i wypłynęli na pełne i bezkresne morze.

Obozy Parafiadowe charakteryzują trzy filary: świątynia (codzienna modlitwa, Eucharystia pięknie przeżywana m.in. dzięki grze na instrumentach), teatr (scenki historyczne, dzień patriotyczny), stadion (dzień sportu z miniolimpiadą z medalami, codzienna rozgrzewka, a szczególnie gra w siatkówkę, w każdej wolnej chwili :) Nie zabrakło także tradycyjnego ogniska, dyskoteki i gofrów. Dzieci mogły także zobaczyć pokaz iluzjonisty. Wszyscy zadowoleni i opaleni wrócili do domu. Teraz pozostają już tylko wspomnienia i wdzięczność Bogu i ludziom.