Obóz Parafiadowy dzieci z warszawskich Siekierek

Obóz Parafiadowy dzieci z warszawskich Siekierek

W dniach od 12 do 25 sierpnia 2019 r. w Augustowie odbył się Obóz Parafiadowy m.in. dla Liturgicznej Służby Ołtarza z Parafii MB Królowej Wyznawców w Warszawie. Program obozu miał na celu aktywny wypoczynek jego uczestników, głównie poprzez rowerowe wycieczki wokół jezior Suwalszczyzny, a także uczestnictwo w zajęciach realizowanych przez wychowawców wpisujących się w triadę parafiadową.


Większość uczestników obozu wzięło udział w szkoleniu i zdało pomyślnie egzamin na kartę rowerową w WODK w Suwałkach. Ponadto uczestniczyli oni w spływie kajakowym Czarną Hańczą na odcinku Maćkowa Ruda – Sarnetki oraz rywalizowali w ramach konkursów prowadzonych przez kadrę m. in. w konkurencjach tj. bandażowanie głowy lub ręki i posłanie łóżka na czas.

Program kulturalny obejmował warsztaty wokalne, w trakcie których uczestnicy, a więc ministranci z pijarskiej parafii i chórzyści z Piccolo Coro Calasanziano doskonalili swoje umiejętności śpiewu liturgicznego. Odbyły się zajęcia „Matematyka jest wszędzie”, w trakcie których wszyscy mogli się dowiedzieć, co to są fleksagony, jak zaprogramować ozobota, czy własnoręcznie wykonać przestrzenny fraktal Sierpińskiego. Nieliczne wolne chwile spędzali na plaży miejskiej w Augustowie. Udało się także odwiedzić polski biegun zimna położony w miejscowości Bolcie, w pobliżu trójstyku granic Polski, Litwy i Rosji, a także wiadukty w Stańczykach, Muzeum Wigier w Starym Folwarku oraz przejechać Wigierską Kolejką Wąskotorową.

Część formacyjna obejmowała codzienną Eucharystię z prezentacją mało znanych postaci biblijnych jak Juda, Gedeon, Noemi czy Estera. Uczestnicy odwiedzili też wiele ciekawych miejsc jak parafia Wniebowzięcia NMP w Puńsku, bazylika NSPJ W Augustowie czy Sanktuarium MB Studzieniczańskiej w Studzienicznej - jak relacjonuje kierownik obozu - o. Radosław Torba SP.