Podsumowanie lata w Szczuczynie

Podsumowanie lata w Szczuczynie

Lato dobiegło końca, więc czas na jego podsumowanie. Dla parafian z parafii św. Teresy z Avila w Szczuczynie był to czas bardzo intensywny i aktywny. Każdy mógł skorzystać z odpowiedniej dla siebie atrakcji podczas corocznej imprezy Wakacje z Bogiem.

W lipcu dla młodzieży została zorganizowana rowerowa pielgrzymka do diecezjalnego sanktuarium maryjnego, które znajduje się w Trokielach. W ciągu czterech dni rowerzyści pokonali około 160 kilometrów - relacjonuje o. Witalij Słuka. Natomiast w drugiej połowie tego miesiąca na studentów i młodzież szkolną czekał tradycyjny wakacyjny odpoczynek na łonie przyrody, nieopodal Szczuczyna - mówił dalej. 

W połowie sierpnia przy parafii zgromadziło się ponad 600 osób - dzieci i młodzieży - na corocznej akcji, która łączy modlitwę i integrację - Wakacje z Bogiem. W tym roku wyżej wymieniona impreza przebiegała pod hasłem: Błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je.

Podczas wydarzenia uczestnicy brali udział w codziennej modlitwie, która połączona byłą z religijnymi śpiewami. Nie zabrakło także innych atrakcji specjalnie przygotowanych przez ojców, kleryków, siostry zakonne i wychowawców - opowiadają organizatorzy. Tańce, zabawy, gry terenowe i skakanie na trampolinach, konkursy muzyczne i sportowe to tylko niektóre z nich. Nie zapomniano również o formacji wychowawców, którzy służyli dzieciom. Każdego wieczoru czekał ich specjalny modlitewno-rekreacyjny program, w którym znalazła się wspólna adoracja, Droga Krzyżowa oraz uwielbienie Boga śpiewem w centrum miasta Szczuczyna.

W drugiej połowie sierpnia odbyły się zmiany personalne we wspólnocie parafialnej. Nowym proboszczem i przełożonym domu został o. Andrzej Agiel SP, także do wspólnoty dołączył brat Wiktor Ciesłowski SP.