31 stycznia - 2 lutego 2020 r.

31 stycznia - 2 lutego 2020 r.

W dniach 31 stycznia - 2 lutego odbyły się kolejne Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe. W Seminarium Duchownym Zakonu Pijarów w Krakowie zamieszkało na ten weekend ośmiu chłopaków. Tematem rekolekcji były słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: Panie, naucz nas się modlić (11, 1-13).

Uczestnicy przyjechali z całej Polski: Chorzowa, Studziennic, Katowic, Warszawy, Pszczyny, Rzeszowa i Chmielnika.  Rekolekcje były o modlitwie. Nie mogło więc w planie zabraknąć czasu na osobistą i wspólnotową rozmowę z Jezusem. Były Eucharystie, Droga Krzyżowa z klerykami, kilka tematycznych konferencji - opowiada o. Piotr Recki, prowadzący rekolekcje. Była też kilku godzinna pustynia, w czasie której każdy indywidualnie spotkał się ze Słowem. To taki szczególny w czasie rekolekcji moment wyciszenia i medytacji. Owocami medytacji dzieliliśmy się na zakończenie tego czasu skupienia – podsumował duszpasterz powołań.

Był to już drugi rekolekcyjny turnus w tym roku. Przed nami kolejne: najbliższy już w terminie 17-21 lutego. Również w naszym Seminarium. Informacje i zgłoszenia: o. Piotr Recki SchP - powolania@pijarzy.pl.