Ferie w mieście, czyli w Łowiczu

Ferie w mieście, czyli w Łowiczu

Dziękczynną Eucharystią w intencji wszystkich dobroczyńców, darczyńców i sponsorów oraz galą podsumowującą  zakończyły się półkolonie FERIE W MIEŚCIE, które trwały w dniach 13-17 stycznia. Organizowane były przez Pijarską Szkołę Podstawową Królowej Pokoju w Łowiczu. 

W zajęciach wzięło udział ok. 100 dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych miasta Łowicz, w tym 27 osób przybyłych spoza szkoły pijarskiej. Podczas uroczystej gali zostały wręczone upominki dla wszystkich uczestników. W zajęciach wzięło udział około 100 dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych miasta Łowicz, w tym 27 osób przybyłych spoza szkoły pijarskiej. Tematem przewodnim ferii były słowa: Eucharystia daje życie, które nawiązują do nowego trzyletniego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce. Zwraca on uwagę uczestników na żywą obecność Jezusa Chrystusa podczas każdej modlitwy, która codziennie towarzyszyła uczestnikom na początku i na końcu zajęć oraz podczas posiłków, a także każdej mszy świętej.

Czas ten można uznać za bardzo udany - opowiada o. Dariusz Jabłoński. Pogoda również dopisała – co prawda nie spadł śnieg, ale też nie było deszczu, co pozwoliło uczestnikom spędzić aktywnie czas na zajęciach w terenie. Wśród atrakcji znalazła się wycieczka do Nieborowa. To tam w gospodarstwie agroturystycznym stajnia U Kowala,  dzieci mogły skorzystać z wielu propozycji, jakimi były jazda konna, karmienie zwierząt, przejażdżka wozem po okolicy, strzelanie z łuku, gonitwy po placu zabaw oraz pieczenie kiełbasek i chleba przy ognisku. Kolejną atrakcją był wyjazd do stolicy - do parku trampolin Stacja Grawitacja i do Pizza Hut, gra terenowa po mieście Łowicz oraz wyjście do kina na film Był sobie pies 2. Nie zabrakło również zabaw na terenie szkoły: tańce karnawałowe wraz z nauką nowych układów i kroków, przygotowanie i przedstawienie scenek biblijnych, warsztaty muzyczne. Podczas tych ostatnich przygotowana została specjalnie opracowana piosenki o św. Józefie Kalasancjuszu oraz został nakręcony teledysk. Nie zabrakło również warsztatów plastycznych, podczas których uczestnicy wykonali rysunki kredką oraz prace z plasteliny w temacie: Za co mogę podziękować Panu Bogu? Nie zabrakło również zajęć sportowych, w których znalazły się rozgrywki sprawnościowe indywidualne i grupowe.

Wszystkim obecnym były zapewnione dwa posiłki: poczęstunek poranny w postaci słodkiej bułeczki i ciepłej herbaty oraz południowy obiad. Całość ferii minęła w miłej i przyjaznej atmosferze. Rodzice i dzieci byli zadowoleni z zajęć, czemu dawali wyraz w licznych podziękowaniach za przygotowany dla nich czas - relacjonował o. Dariusz. Dla organizatorów, wychowawców oraz grupki animatorów wywodzących się z naszego pijarskiego liceum był to przede wszystkim czas intensywnej pracy, lecz uśmiech na twarzach dzieci oraz błysk radości i wdzięczności w ich oczach można było uznać za wystarczającą rekompensatę. Jesteśmy bardzo wdzięczni za współfinansowanie przez Urząd Miasta Łowicz naszej akcji FERIE W MIEŚCIE, i… do zobaczenia za rok - zakończył.