14-16 lutego 2020 r.

14-16 lutego 2020 r.

W ostatnim tygodniu nasze Seminarium znów tętniło życiem bardziej niż zwykle. W ostatnim czasie odbyły się dwie tury rekolekcji. Pierwsze z nich trwały w dniach 14 – 16 lutego, natomiast kolejne rozpoczęły się dzień później i zakończył się 21 lutego. 

Podczas pierwszych rekolekcji do Seminarium przyjechali Piotr z Raszyna i Tomek z Biłgoraja, którzy w ramach rekolekcji indywidualnych, rozeznawali u nas swoje powołanie. Natomiast podczas drugiej tury rekolekcji gościliśmy Mateusza, trzech Michałów i Piotra.

Czas rekolekcji to czas stawiania sobie wielu różnych pytań. Szczególnie tych, dotyczących przyszłości - mówił prowadzący rekolekcje - o. Piotr Recki. Razem z chłopakami – w ramach spotkań wspólnych, ale także w czasie indywidualnych rozmów – staraliśmy się dostrzec te dobre natchnienia, które mogą być pomocne w odkrywaniu woli Bożej.

W programie rekolekcji była codzienna Eucharystia i wspólna modlitwa brewiarzowa. Każdego dnia przed południem rekolektanci przeżywali czas pustyni, w ramach którego w osobistej modlitwie pochylali się nad fragmentami Ewangelii. Nie zabrakło też czasu na tematyczne, poświęcone modlitwie, konferencje. Była też okazja do bliższego poznania naszego Zakonu (spotkania z pijarystyką), zwiedzania Krakowa, obejrzenia ciekawego filmu i wiele innych aktywności.

Jak zawsze za ten czas rekolekcji dziękujemy Panu Bogu. Ale także dziękujemy ludziom, którzy w tych dniach towarzyszyli nam swoją modlitwą – podsumował o. Piotr.