TV Trwam w szkole w Łowiczu

TV Trwam w szkole w Łowiczu

W dniach 7 i 8 października w Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu Telewizja Trwam zbierała informacje do programu „Ze szkolnej ławki”, który już niebawem będzie można obejrzeć w telewizji. 

Program od ponad 10 lat prezentuje szkoły katolickie w Polsce, a jego gospodarzem jest ks. dr Antoni Balcerzak, który jednocześnie pełni funkcję wykładowcy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Przez dwa dni poznawał on naszą placówkę - mówi Malwina Ciesielska, uczennica szkoły. 

Program zostanie wyemitowany w TV Trwam w dniu 27 października 2020 r. o godz. 18.15. Jego prowadzący pokaże m. in. życie codzienne szkoły w Łowiczu, następnie formację dzieci, nauczycieli oraz rodziców, a także sposób, w jaki Pijarskie Szkoły zapewniają uczniom możliwość rozwoju pasji i zainteresowań.

W programie zostaną zaprezentowane lekcje w klasach, tzn. zajęcia z języka polskiego, języka angielskiego, chemii, fizyki, matematyki, religii, biologii, w-fu oraz zajęcia dodatkowe jak schola czy zajęcia teatralne - dodaje Malwina.


MK