Gala Złotych Jabłek

Gala Złotych Jabłek

20 października 2022 r. odbyła się jedna z najznakomitszych uroczystość w Pijarskiej Szkole Królowej Pokoju w Łowiczu Gala Złotych Jabłek organizowana z okazji Święta Edukacji Narodowej. 

Tego dnia uczniowie szczególnie dziękują swoim pedagogom, wręczając statuetki w formie jabłek, a także przygotowując przedstawienie. Sami je wyreżyserowali, napisali scenariusz i zagrali już do tej pory „Alicję w Krainie Czarów” oraz „Narnię”, a w tym roku postanowili przygotować spektakl w oparciu o „Hobbita”.

Scena mieniła się nie tylko od dekoracji, świetnie dopracowanych świateł, ale też kolorowych i dobrze dobranych kostiumów relacjonuje Karolina Małecka-Wojtasiak. Przychylność publiczności zyskały więc też elfy i krasnoludy. Historia przedstawiała losy hobbita, który musi pokonać swój strach i pomóc krasnoludom odzyskać utracone królestwo zdominowane przez smoka Smauga. Okazało się jednak, że Bilbo, jak przystało na wersję pijarską, wcale nie miał ochoty zabijać smoka, co więcej, dzięki rozmowie z Hobbitem potwór pokonał… samotność.

Postaci z tolkienowskiego świata nie tylko odgrywały swoje role, ale też pojawiły się, by wręczyć Złote Jabłka Nauczycielom. W tym roku „jabłko” otrzymali:

  • za kreatywność: Piotr Komuński, Halina Barlak, Anna Rzepecka, Katarzyna Wojciechowska, o. Andrzej Lisiak;
  • za zdolności oratorskie: Agnieszka Nawrocka, Ewa Lesiak, Anna Rzepecka, Paweł Kolas, Piotr Komuński, Anna Wojtasiak, Beata Jeziorowska;
  • za przekazywanie wiedzy: Rozalia Kosińska, Agnieszka Nawrocka, Bożena Mostowska, Anna Wojtasiak, Paweł Kolas, Jolanta Kosiorek;
  • za bycie nauczycielem „z powołania”: Agnieszka Nawrocka, Marzena Myszuk, Anna Rzepecka, Elżbieta Cywińska, Beata Jeziorowska, Sebastian Popiel;
  • za „złote serce”: Natalia Kędziora, Justyna Sikora, Karolina Małecka-Wojtasiak, kl. Jan Furmana, Elżbieta Cywińska, Joanna Kucharek, Beata Jeziorowska.

Złote Jabłka powędrowały też do Dyrekcji noszącej na swoich barkach trud kierowania szkołą – p. Ewy Staniszewskiej, p. Przemysława Jabłońskiego, o. Marka Barczewskiego. Wśród nagrodzonych nie mogło zabraknąć również niezastąpionych Pań nauczających maluchy w naszej szkole, a także osób, bez których szkoła nie mogłaby funkcjonować – pani psycholog, pań sekretarek i pań z obsługi.

Nagrody odebrali też uczniowie w formie stypendiów.

Zwieńczeniem tego niesamowitego dnia była oczywiste klasowa degustacja ananasów przygotowanych dla uczniów przez Dyrekcję. Cieszy to, że uczniowie potrafią wykorzystywać umiejętności rozwijane i zaszczepiane w nich przez nauczycieli, a pobyt w łowickiej pijarskiej jest okazją do odkrycia pasji aktorskiej.

MK