Szkoły Pobożne wraz z Rodziną Kalasantyńską podejmują różne inicjatywy w ramach procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego czcig. Gliceriusza Landrianiego. Młodzieniec ten zmarł w opinii świętości, a jego proces rozpoczął sam Kalasancjusz.
Pod koniec maja w Domu św. Pantaleona w Rzymie odbyło się uroczyste spotkanie, które ma oficjalnie na nowo zainicjować proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny czcig. Gliceriusza Landrianiego od Chrystusa. W uroczystości wzięli udział pijarzy, zakonnicy i siostry zakonne z Rodziny Kalasantyńskiej, przedstawiciele Ruchu Calasanz, któremu patronuje Sługa Boży - goście z Włoch, Węgier, Polski, Hiszpanii i Argentyny.
Wszystkich zebranych powitali o. Ciro Guida i o. Józef Matras. Zaprezentowano nowy portret czcig. Gliceriusza Landrianiego wykonany przez Raúla Berzosa, relikwiarz na serce Sługi Bożego oraz książkę dla młodzieży pt. “Corazón y vuelo” autorstwa o. Marcelo Beniteza. W wydarzeniu wzięli udział: ks. Alberto Royo Mejía z Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych, który podkreślał znaczenie takich procesów w żywotności i pobożności instytutów zakonnych; o. Ángel Ayala Guijarro, Postulator Generalny przedstawił rys duchowości Landrianiego.
S. Urszula Kwaśniewska moderowała panel dyskusyjny z p. Antonino Cottonem, wykonawcą relikwiarza, ks. Salvadorem Aguilera Lópezem z Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów oraz o. Marcelo Benítezem, autorem wspomnianej książki.
W planach są jeszcze m.in. wydanie jego biografii i tekstów dla młodzieży, przygotowanie nowego relikwiarza z jego sercem, sporządzenie portretu, który posłuży w całym procesie. Działa również strona poświęcona Landrianiemu - landriani.org.