Aktualności

List Kalasantyński - 25 października

List Kalasantyński - 25 października

W sytuacjach kryzysowych Kalasancjusz dodaje nam odwagi. Dla niego istotna jest  bowiem miłość i ufność (...).

Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 października.

Wyniki konkursu „Pamięć dla przyszłości”

Wyniki konkursu „Pamięć dla przyszłości”

23 października odbyła się Konferencja Młodych Historyków, podczas której mogliśmy wysłuchać laureatów ogólnopolskiego konkursu historycznego "Pamięć dla przyszłości - w 80. rocznicę Zbrodni Katyńskiej" organizowanego przez Stowarzyszenie Parafiada.  

Bierzmowanie z rąk ojca Prowincjała

Bierzmowanie z rąk ojca Prowincjała

W ostatnią niedzielę, 18 października w parafii św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze - Cieplicach podczas uroczystej Eucharystii młodzież przyjęła sakrament bierzmowania, którego udzielił o. Mateusz Pindelski, Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów.

25. rocznica beatyfikacji pijarów

25. rocznica beatyfikacji pijarów

O. Generał Pedro Aguado w liście okólnym do pijarów przypomniał, że w tym roku mija 25 lat od beatyfikacji o. Piotra Casaniego oraz Męczenników Pijarskich z czasu wojny domowej w Hiszpanii, których do godności ołtarzy 1 października 1995 r. wyniósł Jan Paweł II.

20 lat Wydawnictwa eSPe

20 lat Wydawnictwa eSPe

W tym roku swój jubileusz 20 lat istnienia obchodzi Wydawnictwo eSPe, które zostało założone przez Polską Prowincję Zakonu Pijarów we wrześniu 2000 r. Jego początki sięgają jednak 1988 r., kiedy uformowało się w oparciu o redakcję Kwartalnika Katolickiego eSPe.

20. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej

20. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej

10 października odbyło się 20. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej, które przebiegało pod hasłem: Niech zstąpi Duch Twój! i nawiązywało do postaci św. Jana Pawła II. Z powodu panującej sytuacji młodzież zgromadziła się w swoich placówkach, gdzie spotkanie odbywało się z elementami zdalnymi.

Beatyfikacja Carlo Acutisa

Beatyfikacja Carlo Acutisa

10 października w Asyżu zostanie beatyfikowany Carlo Acutisa - Czcigodny Sługa Boży, "influencer Boga". Często powtarzanymi przez niego słowami były: Eucharystia jest moją autostradą do nieba. To również tytuł książki biograficznej wydanej przez Wydawnictwo eSPe. 

Konkurs Literacki o Giętkie Pióro

Konkurs Literacki o Giętkie Pióro

Znamy już laureatów konkursu literackiego o Giętkie Pióro organizowanego przez Stowarzyszenie Parafiada. W tym roku tematem przewodnim jest pisarstwo Karola Wojtyły. Do kolejnego III etapu zostało zakwalifikowanych 8 autorów najwyżej ocenionych nowel. 

Kalendarz pijarski

27Paź

W 1964 r. bp Jerzy Modzelewski poświęcił tablicę na ścianie kościoła na Powązkach w Warszawie upamiętniającą prochy pijarów wyrzucone przez władze carskie z kościoła przy ul. Długiej i anonimowo złożone na Powązkach.

Wiadomości z placówek

Kalendarium duszpasterskie

Dom na Skale

Słowo w kolorach

Warto zobaczyć

Galerie zdjęć