Aktualności

25 lat szkół pijarskich w Łowiczu

25 lat szkół pijarskich w Łowiczu

Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu obchodzą w tym roku jubileusz 25 lat istnienia. Główne uroczystości odbyły się 28 listopada w kościele pijarskim pw. Matki Bożej Łaskawej i św. Wojciecha. Uczestniczyli w nich dyrektor szkoły, o. Prowincjał, władze lokalne, nauczyciele oraz uczniowie.

Patrocinium Młodych

Patrocinium Młodych

Patrocinium Młodych, nowa inicjatywa w ramach prowincjalnego kalendarza duszpasterskiego, skrojonego na miarę pandemii, odbyła się 28 listopada. W zdalnym spotkaniu wzięła udział grupa młodzieży z Bolszewa oraz Elbląga, Katowic, Krakowa, Poznania, Rzeszowa i Warszawy. 

Na tropie 20 tajemnic Maryi

Na tropie 20 tajemnic Maryi

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie przygotowanym przez Wydawnictwo eSPe - "Rodzinne Roraty - Na tropie 20 tajemnic Maryi". Nie wszyscy w tym  roku będą mogli uczestniczyć w roratach, a przygotowane materiały pozwolą w wyjątkowy sposób przeżyć czas adwentu w domu. 

Patrocinium

Patrocinium

27 listopada obchodzimy Dzień Opieki św. Józefa Kalasancjusza - Patrocinium. Nie możemy spotkać się i wspólnie świętować tego ważnego dla nas dnia, dlatego zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku przygotowanego przez wychowawców pijarskich.  

List Kalasantyński - 25 listopada

List Kalasantyński - 25 listopada

Człowiek potrzebuje człowieka. Do którego może przyjść, odezwać się, przytulić.

Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 listopada.

X Przegląd Teatrów Pijarskich

X Przegląd Teatrów Pijarskich

Za nami X Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich, który odbył się 21 listopada 2020 r. i miał formę zdalną. Poprowadzili go animatorzy i o. Andrzej Lisiak ze studia, które znajdowało się na deskach sceny teatralnej w Pijarskiej Szkole Królowej Pokoju w Łowiczu.

Jubileuszowy Przegląd Teatrów Pijarskich

Jubileuszowy Przegląd Teatrów Pijarskich

Już 21 listopada odbędzie się X Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich, który zostanie poprowadzony w formie zdalnej z Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest "Powołanie", a zadaniem uczestników jest nagranie monodramy. 

Nowa Prowincja Azji i Pacyfiku

Nowa Prowincja Azji i Pacyfiku

3 października 2020 r., w 70. rocznicę przybycia pierwszych pijarów do Japonii i w 25. rocznicę pijarskiej obecności na Filipinach dotychczasowa Wiceprowincja Japońsko-Filipińska została podniesiona do rangi Prowincji Azji i Pacyfiku. Pierwszym Prowincjałem został o. Miguel Artola Otamendi.

Kalendarz pijarski

4Gru

"Do nieba nie idzie się inaczej jak tylko przez miłość, ile kto stopni miłości osiągnie, tyle otrzyma stopni chwały" (L. 2630). św. Józef Kalasancjusz

Wiadomości z placówek

Kalendarium duszpasterskie

Dom na Skale

Słowo w kolorach

Warto zobaczyć

Galerie zdjęć