Elbląskie kapliczki w obiektywie

Elbląskie kapliczki w obiektywie

Pomysł na fotografowanie kapliczek zrodził się u o. Stanisława Płaszewskiego z Zespołu Szkół Pijarskich św. Mikołaja w Elblągu podczas planowania zdalnej lekcji Majowe spotkania z Maryją.

- Wtedy od razu pomyślałem, że dobrze by było zaprosić naszych podopiecznych, którzy przecież w obecnym czasie spędzają tak wiele czasu w domach, do nieco innej formy zaangażowania się. I tak zrodziła się idea konkursu fotograficznego - opowiada. O. Stanisław zaprosił rodziców oraz uczniów, aby podczas drogi do kościoła, spacerów, wycieczek rowerowych zrobili zdjęcie kapliczkom przydrożnym lub krzyżom. 

- Te kapliczki i krzyże są znakiem wiary naszych przodków. Stanowią element ich kultury i świadectwo wierności tradycji. Od wielu lat dawały nadzieję, wskazywały drogę, chroniły przed nieszczęściami, utwierdzały w wierze, były zachętą do modlitwy - wyjaśnia o. Stanisław. Zdjęcia zostały nadesłane z różnych miejsc, nie tylko tych elbląskich, ale i dalszych miejscowości. Każde zdjęcie było szczegółowo opisane - gdzie zostało wykonane oraz dlaczego znalazło się na miejscu spaceru.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Źródło: Elbląski gosc.pl