Mikołajki w Łowiczu

Mikołajki w Łowiczu

6 grudnia 2023 r.Pijarskie Szkoły w Łowiczu odwiedził, zgodnie z tradycją, biskup z Mirry. Okazało się, że znalazł wiele grzecznych dzieci i… nauczycieli. 

Wręczył im cukierki i przypomniał, jak ważne jest dzielenie się. Pojawił się jeszcze jeden Mikołaj, a właściwie Mikołajek, wprost wzięty z opowiadań Jeana Jacquesa Sempe. 

„Winnymi” tego byli uczniowie klasy 7a, którzy zostali zainspirowani przez nauczycielkę języka niemieckiego – Dorotę Krawczyk. Scenariusz napisali siódmoklasiści. Przez ponad miesiąc robili próby,  przygotowywali rekwizyty i dekoracje, uczyli się tekstów i ćwiczyli ruch sceniczny. Wszystko po to, by 6 grudnia zaprezentować się przed młodszymi kolegami. W przygotowaniach mogli liczyć na pomoc pań: polonistki Ewy Lesiak i plastyczki Anny Rzepeckiej. Poza 7a na scenie stanęli też uczniowie z klasy 7b oraz 6a. Publiczność, czyli uczniowie z klas 1-4, z wielkim zaangażowaniem obserwowali historię Mikołajka. Jak podkreśla polonistka, Ewa Lesiak pomagająca uczniom, przedstawienie bardzo podobało się.  Klasa 7a, jeszcze przepełniona pozytywną energią po tym, że tak dobrze im poszło, powiedziała, że chciałaby w przyszłym semestrze wystawić „Balladynę”   mówi z entuzjazmem pani Ewal Leśniak. Ponadto tego dnia klasy miały okazję rywalizować w polonistycznych potyczkach – walczyli o dodatkowe nieprzygotowania, rozwiązując test znajomości frazeologii, czy mierząc się w quizie poświęconym lekturom.

MK