Wiadomości

Dzieci Dzieciom

Dzieci Dzieciom

"Wspieramy Was! Jesteśmy z Wami! Życzymy Wam pokoju. Bóg jest z Wami. Pokój na Ukrainie! Jesteśmy razem". To tylko niektóre słowa wsparcia płynące od uczniów z naszych placówek, które zostały przesłane wraz z innymi darami na Ukrainę. 

Zbiórki rzeczowe w naszych placówkach

Zbiórki rzeczowe w naszych placówkach

Społeczność w naszych placówkach nie pozostała obojętna na potrzeby Ukraińców z naszej parafii w Złoczowie, a także uchodźców, którzy zatrzymują się w tej parafii, uciekając przed wojną z wschodniej strony Ukrainy. 

Koordynator pomocy dla Ukrainy

Koordynator pomocy dla Ukrainy

Widząc wiele dobra płynącego z wszystkich naszych placówek dla uchodźców przybywających do Polski, o. Prowincjał Mateusz Pindelski powierzył o. Tomaszowi Olczakowi funkcję Koordynatora pomocy dla obywateli Ukrainy w naszej Prowincji. 

Wspieramy Ukrainę

Wspieramy Ukrainę

Dokładnie tydzień temu światem wstrząsnęła informacja o wojnie, która rozpoczęła się w Ukrainie. Pijarskie środowiska w całej Polsce starają się pomagać w swoich placówkach tym, którzy przybywają do Polski, jak i Ukraińcom walczącym o swój kraj.

Sytuacja pijarów na Ukrainie

Sytuacja pijarów na Ukrainie

Zgodnie z tradycją kalasantyńską modlimy się razem z naszymi dziećmi i młodzieżą o pokój w Ukrainie. Szczególnie pamiętamy o trzech pijarach, którzy obecnie tam pracują: o. Kazimierzu w Oczakowie oraz o. Witoldzie i o. Grzegorzu w Złoczowie, a także o uczestnikach Parafiady.