18 stycznia w Hotelu Młyn obył się bal maturalny tegorocznych maturzystów z Zespołu Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu.
12 stycznia 2020 roku po raz kolejny Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju z Łowicza zaprosiły wszystkich na jasełka. Tym razem przenieśliśmy się do Kany Galilejskiej, gdzie trwająg gorączkoweprzygotowania do wesela.
9 stycznia w Łowiczu zakończyły się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym (REO) organizowane przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym KANA w Łowiczu.
W niedzielę, 22 grudnia 2019 r. w parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie został uroczyście wyśpiewany Akatyst ku czci Bogurodzicy.
14 i 15 grudnia w Szczuczynie miały miejsca pierwsze spotkania opłatkowe z grupami parafialnymi . Na dzieleniu się opłatkiem zebrała się Liturgiczna Służba Ołtarza, dziecięcy, młodzieżowy chór Calasanz wraz ze swymi rodzicami oraz duszpasterstwo nauczycieli i wychowawców.
Choć Patrocinium, czyli Święto opieki św. Józefa Kalasancjusza, obchodzimy co roku, to za każdym razem jest ono inne. Tak właśnie było 27 listopada w Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu, ponownie okazało się wyjątkowe.
1 grudnia w parafii św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze o. Kazimierz Zborowski został odznaczony najwyższym uhonorowaniem Towarzystwa Pomocy im. św. br. Alberta - Koło Jeleniogórskie.
W niedzielę 24 listopada 2019 r., kiedy obchodziliśmy święto Chrystusa Króla, do Liturgicznej Służby Ołtarza zostali włączeni nowi aspiranci.
27 października, w dzień opieki św. Józefa Kalasancjusza, odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów i uroczyste przyjęcie do grona uczniów oraz musical pt. "Życie jest piękne".
28 listopada przedszkolaki z Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu wzięły udział w Sacrosongu, w którym zajęły I miejsce. Konkurs odbywał się z okazji przypadającego 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki.
28 listopada w Zespole Szkół Pijarskich w Elblągu odbył się wieczór pieśni patriotycznych pt. "Wojenko, wojenko...". Pomysłodawczynią była p. Izabela Galicka, a wieczór fantastycznie poprowadziła p. Nina Dziwniel-Stępka.
W dniach 22-29 listopada uczniowie z Zespołu Szkół Pijarskich z uczniami z Flatow Oberschule z Berlina brali udział w wymianie międzynarodowej, podczas której pracowali nad dwujęzycznym projektem, którego tematyka dotyczy historii miasta Gdańsk.
Jak co miesiąc w Szkole Królowej Szkół Pobożnych w Łowiczu odbyło się świętowanie Dnia Kalasantyńskiego. Tym razem poświęcone było cnocie wytrwałości.
Tradycyjne w Uroczystość Chrystusa Króla swoje święto przeżywała liturgiczna służba ołtarza i młodzieżowy chór Calasanz ze Szczuczyna.
20 listopada odbyło się uroczyste wręczenie medalu Złoty Krzyż Zasługi s. Susi Ferfogli, który został nadany przez Prezydenta Andrzeja Dudę na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
4 listopada odbył się wspólny wyjazd wszystkich współbraci pracujących na Białorusi na groby naszych zmarłych współbraci do Lidy.
"On wstał i poszedł za Nimi!" - pod takim hasłem przebiegały jesienne dni skupienia dla młodzieży męskiej. Miały miejsce w Szczuczynie w dniach 5-7 listopada. Były szczególnie związane przede wszystkim z tajemnicą powołania do życia zakonnego.
W dniach 7–9 listopada w Szczuczynie miało miejsce coroczne spotkanie białoruskiej młodzieży pijarskiej. Zgromadziło ok. 60 osób z Lidy i Szczuczyna, którzy mieli okazję na nowo odkryć dla siebie tożsamość Syna Bożego - Jezusa Chrystusa.
W dniu Święta Narodowego - 11 listopada w Łowiczu na deskach sceny Pijarskiej Szkół Pobożnych został wystawiony spektakl, który pozwolił przenieść się do czasów sprzed 100 lat.
8 listopada uczniowie Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu wzięli udział w corocznym przemarszu z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.